RYCHLÝ KONTAKT

Zuzana Hoferková - Krůčky s dětmi
Hlavní 89/15
783 34 Olomouc-Skrbeň
tel: +420 724 937 515
info@kruckysdetmi.cz

ANKETA

Jak jste spokojení s vodícími kšírami TOBI?

Jsou skvělé :D 59% Jsou dobré :) 14% Párkát jsme využili :/ 14% Nevyužili jsme vůbec :( 14%

Proč zrovna kšíry TOBI?


Pomineme-li ryze subjektivní náhled, že dvojčátka ťapající na kšírách Tobi vypadají neodolatelně :o), pak musíme především zdůraznit, že dvojčata se s pomocí vodítek učí chodit svobodněji, volněji a zdravěji, protože odpadne nutnost držet děti za ručičky. Pro děti je výhodnější, mají-li při nacvičování chůze ručičky volné, než když musí mít jednu ručičku zdviženou.

Kšíry pro dvojčata Tobi jsou oproti běžným kšírům (které jsou vzadu opatřené jen prodlouženým „uchem“ ) výhodné v možnosti regulovat délku vodítek! Zpočátku je opravdu výhodnější mít vodítka kratší – děti budete spíše jistit, než vést. Později určitě využijete prodloužená vodítka, která dětem dají dostatek svobody a přitom je ochrání před vběhnutím do silnice, nebo pádem ze schodů. Má-li dítě kšíry a zakopne, většinou jej stačíte stabilizovat. Dítě si nenatluče a je-li špatné počasí neušpiní se/ nezamokří o zem. Dvojčata pomocí kšír jistíte na nebezpečných místech – osvědčí se tam, kde jsou schody, automobilový provoz a další podobná nebezpečenství. Děti zkrátka neočekávaně nevběhnou tam, kam nemají.


Rodiče dvojčat ocení jednoduchou manipulaci s vodítky Tobi. Vestičky se snadno oblékají a děti je mohou nosit jako součást oblečení klidně celý den. Vodítka pak připínáte či odepínáte podle toho, jak je třeba.

Pro děti mohou být kšíry zajímavým zpestřením. Našim dětem se vestičky líbí a vidí-li, že oblékáme vestičku jednomu, druhý se o ni sám hlásí.

Když budete začínat s vodítky brzy, připravte se na to, že zpočátku děti nejdou rovně a tam kam Vy chcete. Může se stát, že se děti budou do kšír zamotávat, škobrtat o ně. Tyto obtíže souvisí především s věkem dětí a jejich schopnostmi. Nevzdávejte to, časem se vše upraví! (Pro lehčí začátky doporučujeme zkrácení vodítek a pro první vycházky nedoporučujeme používání rodičovského pásu. Tuto "vychytávku“ využijete později u odrostlejších dětí.) Kšíry představují pro děti určité omezení, nemusí na ně vždy od začátku reagovat nadšeně – snažte se, aby dvojčata nevnímala kšíry jako trest. Prezentujte je spíše jako zajímavost, hru nebo pravidlo (ve smyslu: „Když jdete z kočárku, máte na sobě kšíry.“)